KAUNOSODAI.LT
Seimo nario pranešimas spaudos tarnyboms

Seimo narys Rokas Žilinskas: „Savivaldybėms metas išgirsti teisėtus ir logiškus sodininkų reikalavimus“


Kauno rajono savivaldybėje Seimo narys Rokas Žilinskas aptarinėja sodininkų bendrijų kelių teisinio statuso problemas su savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Kestučiu Povilaičiu ir Kauno susivienijimo "Sodai" p-ku Romualdu Šeštakausku

    Seimo narys Rokas Žilinskas lankėsi Kauno rajono sodininkų bendrijose ir susitiko su jų vadovais. Apsilankymo tikslas – iš mirties taško išjudinti ilgametį bendrijų konfliktą su valstybės įmone „Kauno regiono keliai“ dėl kelio „Vaišvydava-Gervėnupis“ teisinio statuso ir savininko prievolių.
    Vyriausybė dar prieš keliolika metų kelią „Vaišvydava-Gervėnupis“, nutiestą daugelio sodininkų bendrijų lėšomis, be jokių matavimų, net neinformavusi sodininkų, priskyrė valstybinės reikšmės rajoniniams keliams ir neaiškiu būdu perdavė „Kauno regiono keliams“. Bendrijos moka nuomą už šio kelio užimamą žemę, daugelis sklypų savininkų verčiami nuosavos žemės sąskaita atstatyti šio kelio juostą – 18 metrų, atlikti naujus pakelės sklypų kadastrinius matavimus“, – susiklosčiusią situaciją aiškina R. Žilinskas.
    Anot Seimo nario, tuo tarpu nei valstybė, nei „Kauno regiono keliai“ patys iki šiol nėra atlikę perimto kelio kadastrinių matavimų ar koregavę dėl to pasikeitusių bendrijų aplinkinių ribų, kadastrinė kelio byla taip pat nėra suformuota.
    Paradoksalu, kad tokia netvarka 20 metų nekliudė iš sodininkų rinkti nuomos mokestį, versti nuomojamu keliu rūpintis juos pačius, o kai kuriuos už šį rūpinimąsi ir nubausti – esą neteisėtai „kiša nagus“ prie valstybinio kelio“, – pastebi R. Žilinskas.
    Su sodininkais nuolat dirbantis Seimo narys džiaugiasi, kad Kauno rajono savivaldybės administracija nusiteikusi spręsti ilgametį ginčą, tačiau apgailestauja, kad šio kelio atvejis Lietuvoje toli gražu nėra vienintelis.
    Dirbdamas su sodininkais labai aiškiai matau, kad bendrijoms itin opios problemos dėl bendros žemės, kelių ir kitos infrastruktūros valdymo, apmokestinimo bei įteisinimo. Esu pateikęs ne vieną įstatymo pataisą keisti situaciją nacionaliniu mastu. Stengsiuosi, kad jos būtų priimtos, o kol kas kviečiu sodininkus nenutylėti problemų, kelti jas į dienos šviesą, o savivaldybes, savo ruožtu, išgirsti sodininkų teisėtus ir logiškus reikalavimus“, – ragina Rokas Žilinskas.

Valentinas Grumbinas