KAUNOSODAI.LT
Kieno sodas gražiausias?
(2009 spalio 9 d. “KAUNO DIENA’’ Nr. 233 )
          Jau tapo tradicija kasmet rinkti gražiausius, geriausiai tvarkomus Kauno rajono sodų bendrijų sodus ir individualius sklypus. Apžiūrą-konkursą “Mėgėjiški sodai” 2009”, kaip ir ankstesniais metais, rengė Kauno rajono savivaldybė ir Kauno susivienijimas “Sodai”. Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojo Petro Mikelionio vadovaujama vertinimo komisija išrinko dešimt geriausiai prižiūrimų sodo sklypų ir tris geriausiai tvarkomas sodų bendrijas.

          Komisija nusprendė, kad geriausiai prižiūrimų sklypų savininkai yra: Raimonda Pažarauskienė (sodų bendrija “Agrochemija”), Rūta ir Jonas Monginai (“Pramprojektas”), Bronė ir Ortvinas Maurušatai (“Pilėnai”), Laima ir Česlovas Kliknos (“Lagūna”), Violeta ir Alfonsas Lenkaičiai (“Lokomotyvas”), Alina Kliukinskienė (“Neris”), Violeta Grinienė (“Smiltelė”), Rosita ir Leonas Gedminai (“Šatijai”), Raimondas Ušeckas (“Upėtakis”), Marija ir Bronius Augoniai (“Užupiai”).

          Geriausiai besitvarkančiomis sodų bendrijomis pripažintos sodų bendrijos: “Atletas”(pirmininkė Loreta Blažauskienė), “Lagūna”(pirmininkė Janina Stasiukynienė) ir “Šatijai” (pirmininkas Česlovas Pijoraitis).

          Vertinant sodų bendrijas daugiausia balų buvo skiriama už bendrijos kraštovaizdžio, bendro naudojimo teritorijų apsaugą ir tvarkymą, bendrijos vidaus kelių (gatvių), takų kokybę, jų pavadinimų, namų numerių pažymėjimą, neorganinių atliekų (polietileno plėvelės, ruberoido, plastikinės bei stiklo taros) surinkimą ir šalinimą (konteineriai), aplink sodo bendrijos teritoriją valstybinėje žemėje esančių miškelių, pievų, šlaitų, pakelių priežiūrą.

          Lankydamiesi individualiuose sodų sklypuose komisijos nariai daug dėmesio skyrė tam, kaip suplanuotas sodo sklypas, kokia statinių architektūra, atsižvelgė į kraštovaizdžio, vaismedžių, uogakrūmių, daržovių derlių, asortimentą, veislę, balus skyrė už tinkamą trąšų naudojimą, atliekų tvarkymą.